Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Ekspress Yunanistan

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: | İstanbul – Selanik

Akşam saat 22.00’de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 22.30’da Mecidiyeköy Meydan/Bambi Cafe önü, saat 23.00’de İncirli Ömür Plaza önü, 23:30’da Beylikdüzü Marmara Park AVM önü, 23.59’da Silivri Vega AVM önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç 15dk önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)  Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından İpsala sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandroupolis (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.

 

2. Gün: | Selanik

Sabah saatlerinde Selanik’e varışımıza müteakip yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik’ in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp, saat 14.30’a kadar serbest zaman veriyoruz. Otelimize yerleşme ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz saat 15.30’da düzenlenecek, birbirinden ünlü markaları içinde barındıran Thessaloniki Mega Center & Jumbo Mağazası Alışveriş Turuna katılabilir. (20.€) Dileyen misafirlerimiz akşam Saat 20.00’de düzenlenecek Panoramik Selanik Şaheserleri Gece Turuna katılarak da gündüz görülen yerleri akşam ışılar altında görebilir ve Selanik’in merkezinde canlı gece hayatına dahil olabilirler. (20.€) Dileyen misafirlerimiz ayrıca Canlı müzikli, eğlenceli Taverna & Sirtaki programına katılabilirler. (50.-€ / Fix Menü – Limitli İçki) Her iki program için otele dönüş, Aristotales meydanından saat 23.59’dadır. Geceleme Selanik’teki otelimizde.

3. Gün: | Selanik – Atina (Meteora)

Kahvaltı ardından Atina’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde, tur mevcudiyetinin yarısından fazlası talep ederse ekstra olarak Kalambaka – Meteora’yı ziyaret ediyoruz. (65.€) Meteora, ‘boşlukta asılı kalan’ anlamına gelir. Bu inanılmayacak derecede uzun ve dik kayaları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Yalnızca muazzam bir jeolojisi yoktur bunun yanı sıra hayal gücünüzü de genişletmektedir. Orta Yunanistan’daki insanın aklını başından alan bu kayalar Kalambaka’nın kuzeyinde, Pindus Dağlarının güneyinde bulunan düz vadiye dik olarak yükselir Manastır hayatı, uygun yerde inzivaya çekilmek amacıyla cenneti andıran bu sütunlara gelen ilk keşişlerle 11. yy’da başlamıştır. Burada dik kayalar üzerine kurulmuş Manastırları görüyor ve Vlaram Manastrını birlikte ziyaret ederek mansatırların oluşumu ve manastır hayatıyla ilgili bilgiler alıyoruz. (Manastır giriş bileti ekstra tur ücretine dahildir!) (Ekstra tura dahil olmayan misafirlerimizin aşağıdaki dinlenme tesisinde yaklaşık 1,5 saat beklemeleri gerekmektedir!) Kısa bir öğlen yemeği molası ardından Atina’ya hareket ediyoruz. Atina’ya varışımıza müteakip, yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Acropolis, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma ve Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoramik olarak otobüsten görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuz ardından kısa bir mola sonrasında otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme Atina’daki otelimizde.

 

4. Gün: | Atina (Korint Kanalı & Patras & Olympia & Pire)

Kahvaltı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Korint Kanalı & Patras & Olympia & Pire Turuna katılabilirler. (85.€) Kahvaltıdan sonra saat 08.00’de turumuza başlıyoruz. Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, İyonya ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı’na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin geçişini izleyeceğiz. Ardından Yunanistan’ın en büyük 3. Şehri olan Patras’a giderek Ortaçağ Kilisesi, Odeaon (Antik Tiyatro) ve Tiyatro binalarını görüp. Merkezde kısa bir serbest zaman ardından, yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculukla Olympia'ya varacağız. İlk Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı (776a.C) eski Olimpiyat stadyumunun bulunduğu yeri ziyaret edeceğiz. Olimpiyat oyunlarının önemi, tüm Yunan şehirlerinin düşmanlıkları durdurması ve geniş çapta katılmasıydı. Olympia aynı zamanda Antik Yunanlıların en önemli kutsal alanı, kral ve tüm tanrıların babası Zeus'a tapınılan bir yerdi. Phidias'ın kendisi tarafından yapılmış ve antik dünyanın yedi harikasından biri olan devasa bir heykel olan altın ve fildişi heykeli de burada duruyordu.  Burada fotoğraf ve yürüyüş için serbest zaman verdikten sonra (Müze giriş bileti ekstra tur ücretine dahildir!) Atina’nın şirin ve hareketli bir ilçesi olan Pire’ye geçiyoruz. Pire Paşa Limanını görerek burada vereceğimiz serbest zamanda birbirinden güzel balıkçıların olduğu bölgede akşam yemeği imkanımız oluyor. Turumuz gece geç saatlerde sona eriyor. Geceleme Atina’daki otelimizde.

 

5. Gün: | Atina – Kavala – Alexandroupolis

Sabah kahvaltı ardından Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Atina Akropolis Turuna katılabilirler. (75.-€ / Giriş Biletleri Dahil!) Atina = Akropol, Atina Akropolisi, Atina'ya hakim yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve büyük mimari ve tarihi önemi olan birçok antik yapı kalıntılarını içeren eski bir hisardır. Atina Akropolisi, tüm Akropolislerin en bilineni olduğu için genellikle Akropolis denilince tüm dünyada ilk akla gelen yerdir. Yerel rehberimiz eşliğinde Akropolis ve Yamaçlar, Antik Agora, Hadrian Kütüphanesi, Kerameikos, Aristoteles Okulu [Lyceum], Olympieion, Roma Agorası ve Akropolis Müzesini gezdikten sonra, otelde kalan misafirlerimizi de alarak Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavala Kalesi, Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon otobüsten panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve şehri daha yakından tanımak için vereceğimiz serbest zaman ardından, Alexandroupolis (Dedeağaç)’a gidip otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Alexandroupolis’deki otelimizde.

6. Gün: | Alexandroupolis – İstanbul (Porto Lagos – Xanthi – Komotini)

Kahvaltı ardından otelden ayrılıyor ve panoramik olarak Alexandroupolis (Dedeağaç) şehrini görüyor ve saat 17.00’ye kadar burada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek BATI TRAKYA turuna katılabilirler. (35.-€) Tura katılan yaklaşık 1 saatlik yolculukla, bir tarafı deniz, bir tarafı göl ve ormandan oluşan büyüleyici Porto Lagos ile tura başlıyoruz. Burada Agios Nikolas kilisesini görüp vereceğimiz fotoğraf molası ardından Xanthi (İskeçe)’ye hareket ediyoruz. Batı Trakya Türklerinin yaşadığı önemli bir yerleşim yeri olan İskeçe’de Safranbolu’yu andıran geleneksel eski Türk evlerinden oluşan eski çarşıda kısa bir panoramik yürüyüş turu yaptıktan sonra birbirinden güzel kafelerin ve tavernaların keyfini çıkarmak üzere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yine Türklerin yoğun olarak yaşadığı Komotini (Gümülcine) şehrindeki eski çarşıda yürüyüş yapıyoruz. Meşhur Gümülcine kahvelerinin tadına baktıktan sonra, otelde kalan misafirlerimizi de alıp İpsala sınır kapısına doğru yola koyuluyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. İpsala, Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Lüks otobüslerle ulaşım
- Selanik, Atina, Kavala, Dedeağaç panoramik gezileri.
- Selanik (1), Atina (2) Dedeağaç (1) toplam 4 Gece  4* Merkezi otellerde Oda/Kahvaltı konaklama. 
- Zorunlu mali mesuliyet sigortası.
- Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Seyahat sağlık sigortası 
- Şengen vizesi 
- Yurtdışı çıkış pulu 
- Extra turlar ve kişisel harcamalar
- Şoför ve rehber bahşişleri (5.-€ Kişi Başı)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  TurHareketTarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Ekspress Yunanistan Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
  Bu tur için geçerli bir Schengen vizesi gerekmektedir. 
  Pasaportunda K.K.T.C damgası olanlar ve 10 yıldan eski pasaport sahipleri Yunanistan’a giriş yapamazlar.

  Ulaşımlarımız; tura katılım sayısına göre VIP Volkswagen Crafter / Mercedes Sprinter Minibüs, Isuzu Nova – Turkuaz / Iveco Eurobus Midibüs,  Mercedes Tourismo – Travego / Temsa araçlardan biriyle gerçekleştirilmektedir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Bu tur için geçerli bir Schengen vizesi gerekmektedir.